כפר מונש
053-4626013

מה זה איורוודה

רפואת האיור וודה – טיפול במחלות ושיפור הבריאות

על האיור וודה:

בסנסקריט איו = חיים, וודה = ידע. ידע החיים.

מה זה איורוודה?

איורוודה היא אחת משיטות הרפואה העתיקות בעולם ומקורה בהודו. איור וודה עוסקת בכל תחומי החיים, משמשת כרפואה טבעית ומעמיקה באמצעותה ניתן לטפל במגוון אי סדרים ומחלות ולשמר את הבריאות. האיור וודה מבוססת על ניסיון של אלפי שנים, פילוסופיה רחבה ועקרונות אוניברסאליים הניתנים ליישום בכל זמן ומקום ורלוונטית לנו גם כיום. כרפואה הוליסטית האיור וודה רואה את האדם כשלם ומתייחסת בטיפול לגוף ולנפש כאחד. האיור וודה מזמינה את האדם ללקיחת אחריות על בריאותו ושאר תחומי החיים.

אבחון וכלים טיפוליים באיורוודה:

האיור וודה מציעה הנחיות רבות לאורח החיים, תזונה נכונה, צמחי וחומרי מרפא, טיפולי ניקוי, לסילוק מחלות משורשן ולאיזון בין הגוף והתודעה. הטיפול הינו אישי ומותאם לכל אדם על פי טבעו ואורח חייו. אבחון מתבצע ע"י תשאול בעיקר, ובדיקות פיסיות כגון: בדיקת דופק, לשון וכדומה.

עקרונות חשובים בבסיס האיורוודה:

פאנצ'ה מהבוטא: חמשת היסודות הגדולים. חלל, אוויר, אש, מים ואדמה, הם האלמנטים המרכיבים את העולם וגם את האדם.

טרידושה: דושה היא עיקרון תפקודי הנוכח בגוף נפש, אשר מושפע ומשפיע לאורך החיים. הדושה שולטת בהרכב הפסיכו פיזיולוגי של האדם ובשינויים הפתולוגיים. שלוש הדושות מורכבות מחמשת היסודות.
ואטה דושה היא כל הקשור לתנועה בגוף, פיטטה דושה לאנרגיה, עיכול ויצירת שינוי וקאפה דושה אחראית על מבנה, איחוד וסיכוך. לדושות תפקודים ומיקומים שונים בגוף, ולהן מאפיינים פיסיים ומנטאליים. המשמעות של יציאתן מאיזון הינה אי סדרים ומחלות.

הטבע המולד (פרקריטי):

על פי האיור וודה, אין שני אנשים זהים. כל אדם נולד עם דומיננטיות שונה של שלוש הדושות, כשהמצב המולד של אדם הוא גם המצב הבריא והטבעי לו. במהלך חייו צריך אדם לשאוף להתנהל על פי הטבע המולד שלו ובכך ימנע מאי סדרים, ויחווה שמחה ובריאות. בטיפול אני מביאה את האדם להיכרות טובה יותר עם עצמו ועם הטבע המולד האיור וודי שלו.

צרו קשר
אני בפייסבוק
Close